top of page

Dr. ADNAN SELÇUK MIZRAKLI


Adnan GÜLLÜOĞLU

Dr. ADNAN SELÇUK MIZRAKLI

Evet, HDP yasadışı örgütse Mızraklı bu partinin üyesidir. Silahlı mücadeleyi savunanlar ile soruna çözüm aramak için birzamanlar "Baldıran zehiri içerim." diyenler Mızraklı'yı mahküm etti.

HDP'li değilim, izlediği siyasetin kurduğu ilkesiz ittifaklar ve parti içi demokrasi anlayışı olmak üzere birçok karşı eleştirilerimde oldu. Ama en ağır bedelleri ödemesine rağmen dik durmasını bilen tabanına ve doğru adres henüz oluşmadığı için bileşenlerinde yer alan, geçmişten tanıdığım kişilere hep saygı duydum. Dr. Mızraklı'da bu arkadaşlardan biridir.

Şimdi soruyorum, Mızraklı millet vekili olarak kalsaydı büyük ihtimalle partisi adına Meclis Başkan Vekili olarak diğer partilerin "Sayın başkanım" diyerek söz aldığı oturumları yönetecekti. Bunda bir sakınca görmeyen, arkasında yasadışı örgüt aramaya gerek görmeyenler söz konusu yerel yönetimler olunca hemen kayyum atayarak engel oldular. Demek istedikleri "Millet vekili olabilirsin ama seçim kazansanda, sen halkını belediye başkanı olarak YÖNETEMEZSİN!, Ankarada siyaset yapabilir ama Amed'de yapamazsın." Uygulanan bu çifte stadart. Bununda nedeni dünya kamuoyuna karşı oynanan ikiyüzlü aldatmacadır.

HDP başta ittifak anlayışı olmak üzere bugüne kadar izlediği politikayı yeniden gözden geçirmelidir.A. Güllüoğlu 10.Mart.2020

bottom of page