top of page

Miroğlu ve Yeneroğlu'ndan Ahmet Altan mesajları: Özgür olmanı diliyorum

AK Partili eski milletvekili Orhan Miroğlu ve halen milletvekili olan Mustafa Yeneroğlu, cezaevinde bulunan yazar Ahmet Altan için Twitter’dan mesaj verdi.

İlk olarak iki dönem Mardin milletvekilliği yapmış Miroğlu, Altan’ın yeni yayınlanan ve Türkçe olarak basılmasına izin vermediği kitabı Fransa’da gördüğünü belirterek, “Tanıtımında ‘Bir daha dünyayı göremeyeceğim’ yazıyor. Geçmiş olsun Ahmet, bir an önce özgür olmanı diliyorum. Bu ülkede, iki yılda kırk insanın öldürüldüğü bir cezaevinden sağ çıkmış mahkumlardan biri olarak diyorum ki umutsuz olma” diye yazdı.

Orhan Miroğlu‏ @OrhanMiroglu

Ahmet Altan’ın kitabı Fransa’da vitrinde. Tanıtımında ‘Bir daha dünyayı göremeyeceğim.’ yazıyor. Geçmiş olsun Ahmet, bir an önce özgür olmanı diliyorum. Bu ülkede, iki yılda kırk insanın öldürüldüğü bir cezaevinden sağ çıkmış mahkumlardan biri olarak diyorum ki umutsuz olma.

Bu mesajı retweet eden ve halen AK Parti İstanbul Milletvekili olan Mustafa Yeneroğlu da, ” ‘I will never see the world again’ veya ‘Ich werde die Welt nie wieder sehen’ kitabı İngiltere’de ve Almanya’da raflarda, ikisini de aldım, Türkçesi yok. Değerli abim, bu ayıp bizlere yeter. Ve hep birlikte ahlaken sorumlu olduğumuzu unutmayalım. Özgürlükçü Türkiye hayal olmamalı!” diye yazdı.

Yeneroğlu ve Miroğlu’nun tweet’lerine takipçilerinden destek mesajları gelirken tepki gösterenler de oldu:

Mustafa Yeneroğlu

✔@myeneroglu

· 'I will never see the world again' veya 'Ich werde die Welt nie wieder sehen' kitabı İngiltere'de ve Almanya'da raflarda, ikisini de aldım,türkçesi yok. Değerli Abim, bu ayıp bizlere yeter. Ve hep birlikte ahlaken sorumlu olduğumuzu unutmayalım. Özgürlükçü Türkiye hayal olmamalı!

DUVAR

bottom of page