top of page

Pervin Buldan'dan Kılıçdaroğlu'na: Sessizliğinizi bozun, gün bugündür

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyım atanmasına karşı basın açıklaması düzenleyerek CHP Genel Başkanı Kemal KIlıçdaroğlu başta olmak üzere tüm siyasi partilere çağrıda bulundu.

HDP İstanbul İl Örgütü’nde düzenlenen basın açıklamasına HDP Milletvekilleri Filiz Kerestecioğlu, Musa Piroğlu, Oya Ersoy, Ali Kenanoğlu, ve Ahmet Şık katıldı.

Sözlerine Diyarbakır, Mardin ve Van halkından özür dileyerek başlayan Buldan, yarın hastaneye yatıp büyük bir ameliyat geçireceğini belirtti.

'KAYYIMLARIN ATANDIĞI HER YERDE HALKIMIZ PARTİSİNE SAHİP ÇIKTI'

Diyarbakır, Mardin ve Van'da yaşanan kayyım atamaları için özellikle CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu başta olmak üzere Meclis’te AKP ve MHP hariç grubu olan tüm partilere ve Meclis dışı partilere çağrıda bulunan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Sessizliğinizi bozun. Gün bugündür" diye seslendi:

"19 Ağustos sabahı bir kez daha siyasi darbeyle gözümüzü açtık. Bu darbelerden büyük sıkıntılar yaşayan, her seferinde darbelere karşı olduğumuz süreçleri yaşadık. Seçimle gelenin mutlaka sandıkla gitmesi gerektiğini her zaman ifade ettik. Belediyelerimize seçimlerden önce yine kayyumlar atanmıştı. Kayyumların atandığı yerlerde halk AKP hükümetine cevap verdi, ‘biz kayyımları kabul etmiyoruz’ dedi. Kayyımların atandığı hemen hemen yerde halkımız partisine sahip çıktı.

ArtıGerçek

bottom of page