top of page

Mardin'de kayyumun ilk ziyaretçileri; yolsuzluk ve usulsüzlükle anılan isimler

İçişleri Bakanlığı tarafından Mardin Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum olarak atanan Vali Mustafa Yaman, sabah saatlerinde polisler ve özel harekat ekipleri eşliğinde belediye binasına girdi. Edinilen bilgilere göre, kayyum Yaman, belediye binasına girdiği sırada yanında 31 Mart yerel seçimlerinin ardından feshedilen "Mardin Masa" ekibini de mavi ceketlerini giydirerek getirdi. Önceki kayyum döneminin propaganda birimi olarak anılan "Mardin Masa" belediyenin HDP'ye geçmesinin ardından feshedilmiş, personeli ise farklı birimlere dağıtılmıştı.

PARAŞÜTLERİ GÖTÜREN MÜDÜR

MA'nın haberine göre kayyum AKP'li kimi yöneticiler ve valilik çalışanlarını da yanında getirirken, getirilen isimler arasında HDP yönetimi tarafından işlerine son verilen isimlerin olması da dikkat çekti.

Kayyum Yaman ile birlikte belediyeye gelen ve ardından belediyeye bağlı Gençlik Merkezi'ne de giden isim ise, kayyum dönemi Gençlik Merkezi Müdürü Burak Bahadır Tuzlu oldu. Tuzlu, belediyenin 31 Mart'ta HDP'ye geçmesinin ardından Gençlik Merkezi'ne ait olan 5 adet yamaç paraşütünü kendisiyle götürmüş, belediyenin talebine rağmen geri getirmemişti.

Mardin'de kayyumun müdürü, belediyenin paraşütlerini yanında götürdü

USULSÜZLÜKLE ANILANLAR

Gün içinde ziyaretçi kabulüne de başlayan kayyum Yaman, sosyal medya hesabından ziyaretçilerin fotoğraflarını paylaştı. Yaman'ın paylaştığı fotoğraflarda haklarında belediye tarafından usulsüzlük iddialarıyla iç soruşturma başlatılan isimler dikkat çekti.

Mardin Büyükşehir B.@MardinBuyukshr

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. @MustafaYMN Kurum Müdürleri,Amirleri ve Hemşehrilerimiz ile birlikte.

12:33 - 19 Ağu 2019

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

100 kişi bunun hakkında konuşuyor

Hakkında iç soruşturma başlatılan kayyum döneminde 620 milyon TL borçlandırılan Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MARSU) Genel Müdürü Eşref Dağdelen, MARSU Genel Müdür Yardımcısı Sadullah Turgut ve MARSU'nun daire başkanları fotoğraflarda yer aldı. Hakkında soruşturma başlatılan isimler geçici olarak açığa alınmıştı.

Fotoğraflarda, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından kayyum Yaman tarafından 5 Nisan'da Genel Sekreter olarak atanan Abdullah Yenigün de yer aldı. Yenigün'ün atanmasını Ahmet Türk, sosyal medya hesabından "Bu ne telaş" sözleriyle eleştirerek, duyurmuştu.

evrensel.net

bottom of page