top of page

Kırıkkale ve Urfa’da kadın cinayeti

Kadınlara yönelik şiddet ve katliamın sonu gelmiyor. Kırıkkale’de Hacı Ceylan isimli erkek, 50 yıldır evli olduğu kadını katlederken, Urfa’da da durum farklı değildi. C.E adlı erkek eşini ve 17 yaşındaki kızını katletti

Kadınlara yönelik şiddet ve katliam bilançosu gün geçtikçe artıyor. Son olarak Kırıkkale bir kadın 50 yıldır evli olduğu erkek tarafından katledilirken, Urfa’da bir erkek eşini ve 17 yaşındaki kızını katletti.

Kırıkkale’de bir kadın katledildi

Kırıkkale’de merkez Sanayi Mahallesinde emekli Hacı Ceylan isimli erkek, 50 yıldır evli olduğu Nesibe Ceylan’ı ateşli silahla katletti. Hacı Ceylan, ardından kendi yaşamına da son verdi. Olay sırasında evde bulunan Nesibe ve Hacı Ceylan’ın torunu A.C. evden çığlık atarak dışarıya kaçtı.

İhbar üzerine eve gelen sağlık ekipleri cenazeleri otopsi yapılmak üzere Kırıkkale Adli Tıp Kurumu morguna götürdü.

17 yaşındaki kızını ve evli olduğu kadını katletti

Urfa’nın Halfeti ilçesine bağlı Hilali Mahallesi’nde yaşayan C.E. (43), eşi Filiz (40) ve kızı Rukiye’yi (17) öldürdü. Çevredekilerin ihbarıyla eve gelen jandarma, C.E.’yi gözaltına aldı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri anne ve kızın yaşamını yitirdiği tespit etti. Ekiplerin incelemesi ardından anne ve çocuğunun cenazeleri Halfeti Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olay sırasında evde bulunan ailenin 18 yaşından küçük 7 çocuğu ise devlet korumasına alındı.

HABER MERKEZİ

Yeni Yaşam Gazetesi

bottom of page