DUYURU

www.bircabelek.com

EDİTÖRLÜĞÜ ADINA

Nadir YEKTAŞ

Sitemiz; teknik sorunlar nedeniyle Kurdistan ve Dünya haberlerini, siteyle düşüncelerini paylaşan Ulusal Demokratların görüşlerini kamuoyu ile paylaşamadık.

Sitemiz, 2011 yılında KADEP Gen. Baş. Merhum Şerafettin Elçi’nin parti web sitesinin yenilenmesi ve kamuoyuna hitap eden kitle haberleşme sitesinin organize edilmesi için KADEP Gen. Baş. Yar. Nadir Yektaş’a öneride bulunuyor. Partinin kitle yayın organının adının “bircabelek” olmasını öneriyor.

NY, basın-yayın, ajitasyon-propaganda başlıklı 25 sayfalık rapor hazırlıyor. ŞE onay vererek parti sitesi yenileniyor ve kitle yayın organı bircabelek aktifleştiriliyor.Her iki organ ŞE ve NY tarafından finanse ediliyor.

Sn. ŞE’nin rahatsızlığı ve aramızdan ayrılışıyla KADEP’te yönetim değişikliği, partideki uyumsuzluklar nedeniyle, yeni yönetimin parti sitesini yönetme kararıyla, arzu edilen basın çalışması, amaç edinilen hizmet, uygulanamadı.

Bircabelek, bir gurup arkadaşla bugüne kadar yoluna devam etti. Basın-Yayın, Ajitasyon-Propaganda çalışmalarında, K.Kurdistan’da,coğrafi yerleşik alanlarda KDP üyeleri arasında ve Ulusal Demokratlardan amatör muhabirlik yapabileceklerin organize edilmesi amaç edinildi.Günlük hayatta kullanılan akıllı telefonlar her türlü donanıma sahip. Her parti, hareket, sivil toplum örgütleri, grup ve gruplar anlayışı organize edebilirler. Çaba için ekonomik tasarrufta işin sevindirici yönü. Ayrıca kitle örgütlenmesinde alternatif dinamik. Amaç, KDP Birlik İnsiyatifi ve KDP-T’ye taşındı. Üzgünüz, birlik ve parti anlayışı işleyiş kazanmadığı için pratik uygulamaya geçilemedi..

Her şeye rağmen; Kurdistan ve Dünya medyasında yayınlanan haberler kaynak gösterilerek, “bircabelek” te toplu haber kaynağı olmaya çalışıldı. Haberleri kamuoyuna ulaştırma hizmeti veren kaynakların sahiplerine saygı duyularak “bir harf” değiştirmeden yayınlandı, yayınlayacağız. Bazı siteler, yayın organları cümle-kelime değişiklikleri yaparak, haber sahibi gibi görünmek isteselerde, biz, emeğe saygıyı prensip edindik, edeceğiz.

KDP ve Ulusal Demokrat kadrolardan, “bircabelek” kitle yayın organına omuz vermeleri ve katkıda bulunmaya çağırıyoruz.

Kısa zaman aralığında teknik sorunlar nedeniyle yayınımız aksadı. Özür dileriz.

Saygılarımızla.