top of page

AZADÎ HAREKETİ: KÜRTÇE KAMPANYAMIZ YAYILIYOR

K24’e konuşan AZADİ HAREKETİ Genel Sekreteri Fevzi Bulgan, kampanyaya hem Türkiye'den hem Kürt şehirlerinden çok sayıda kişiden talep geldiğini söyledi.

İstanbul’da iki ayrı yerde küçük çocuklara yönelik Kürtçe kursları açtıklarını ifade eden Bulgan, İzmir, Van, Diyarbakır ve Ankara’dan da hem destek hem de kurs talebinde bulunan çok sayıda kişinin olduğunu vurguladı.

Bulgan şunları söyledi: “Kampanyamız yayılıyor. Çok ciddi bir talep var, ekonomik olarak yardım etmek isteyenler var. Biz de organizasyonu oluşturmaya çalışıyoruz. Diyarbakır’daki arkadaşlarımız oradaki yerimizde yer ayarlamışlar. Yakında ders vermeye başlayacaklar. Ankara’da da biri bize bir yer vermek istiyor. Orada kurs açacağız. İzmir’de çok ciddi talep var. Oradaki arkadaşlarımız yer ayarladılar. Orada da Kürtçe kurslarına başlayacaklar. Avrupa'dan bizi arayıp yardım etmek isteyenler var. Ondan sonra Van’da yer ayarlamaya çalışıyoruz. Ciddi bir çalışma yaparsak 50 yerde de kurs açılabilir.”

KÜRTÇE DİL VE DİN EĞİTİMİ

Bulgan ayrıca, “Bazı anne babalar bize ulaşıyor, çocuklarının İslami değerlerini de Kürtçe öğrenmesini istiyorlar. Çocuklarının hem Kürtçe dil eğitimi hem de Kürtçe din eğitimi almasını istiyorlar” dedi.

bottom of page