top of page

Diyarbakır’da belediye başkanına saldırı

Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde 31 Mart’ta yapılan seçimlerde resmi olmayan sonuçlara göre Saadet Partisi'nden Belediye Başkanlığı'nı kazanan Ali Suat Akmeşe ve yakını, kimliği belirsiz kişilerin silahlı ve keserli saldırısı sonucu yaralandı.

Çüngüş Belediye Başkanı seçilen Saadet Partili Ali Suat Akmeşe, dün öğle saatlerinde ismi öğrenilemeyen yakınıyla yürürken kimlikleri belisiz kişilerin saldırısına uğradı.

Keser ve silahla ateş açarak saldırıya uğrayan Akmeşe ve yakını yaralanırken, saldırganlar kaçtı.

Yaralanan Akmeşe ve yakını, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Çüngüş Kaymakamlığı tarafından olaya ilişkin açıklama yapıldı.

Yaralıların sağlık durumlarının iyi olmadığı belirtilen açıklamada, olayla ilgili başlatılan soruşturma 4 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.

Açıklamada şöyle denildİ:

"İlçemiz merkez Camisuk mahallesinde 01.04.2019 günü saat 12.50 sıralarında yaşanan bir tartışma sonrası çıkan kavgada, Tahsin Akmeşe adlı vatandaşımız silahla, Seçim Akmeşe adlı vatandaşımız ise darp sonucu hafif şekilde yaralanmış, her iki vatandaşımız da hayati tehlikeleri olmamakla birlikte ilçemizde gerekli müdahale yapıldıktan sonra tedbiren Diyarbakır’daki hastanelere sevk edilmişlerdir. Ayrıca Saadet Partisi'nden seçime katılan ve kesinleşmemiş sonuçlara göre belediye başkanlığını kazanan Ali Suat Akmeşe, ilçe merkezinde başına çapayla vurulması sonucu yaralanmış, sağlık durumu iyi olmakla birlikte ilçemiz hastanesinde gerekli müdahalenin yapılmasının ardından tedbir amacıyla hava ambulansı ile Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilmiştir.

Meydana gelen olay sonrasında güvenlik kuvvetlerimiz tarafından yapılan müdahalede suça karıştıkları tespit edilen 4 kişi, suç aletleriyle birlikte gözaltına alınmıştır. Huzurun ve sükunun adresi olan ilçemizde yaşanan bu talihsiz olayla ilgili Çüngüş İlçe Başsavcılığımız tarafından ivedi olarak başlatılan soruşturma her yönüyle titizlikle yürütülmektedir."

RÛDAW

bottom of page