Ahmet Davutoğlu'nun eski danışmanından olay yerel seçim iddiası

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eski danışmanı Atılgan Bayar, Cumhur İttifakı’nın Ankara ve İstanbul’da seçimleri kaybedeceğini öne sürdü. Bayar, "Toplumun bütün kesimlerini kucaklayacak bir BİRLİK HAREKETİ sahne alacak ve partileşecek” ifadelerini kullandı.

Yerel seçimlerden sonra kurulacağı iddia edilen yeni parti 31 Mart akşamını bekliyor. AK Parti'nin kaybedeceğini savunan yeni oluluşum pusuya yattı ve sandık sonuçlarını beklemeye başladı.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eski danışmanı Atılgan Bayar'ın Twitter'dan paylaştığı mesajlar şöyle:

"AK Parti ve MHP seçimi kaybetti. Ankara'daki fark 6 puan. İstanbul'daki fark 3 puan. Pazartesi sabahı yepyeni, daha mutlu bir Türkiye'ye uyanacağız. Siyaset yeni baştan tanzim olacak.

AK Parti yönetimi kavgacı dili ve tasfiyeleri yüzünden nedamet getirmezse dağılıp tarihe karışacak. MHP yönetimi ya değişecek ya da MHP marjinal bir parti olacak.

​Hiç seçim kazanmayan ve yalnızca seçim kaybederek Başbakan ve Meclis Başkanı olmuş Binali Yıldırım yine bir seçim kaybetmiş olacak.

AK Parti, Pelikan'ı geri çekecek ama Pelikan Örgütü geri durmayacak.

​Toplumun bütün kesimlerini kucaklayacak bir BİRLİK HAREKETİ sahne alacak ve partileşecek.

​Dindarlar ve laikler; Kürtler ve Türkçüler bir BİRLİK HAREKETİ içerisinde birbirlerinin özgürlüklerinin sigortası olacaklar."

HABERLER