Zebari: Birlik dısında başka bir seçeneğimiz yok

KDP heyetinin Değişim Hareketi (Goran) ile gerçekleştirdiği toplantının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan KDP Politbüro Üyesi Hoşyar Zebari, Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) ve Goran ile esas sorunlar üzerine karşılıklı bir anlayışın söz konusu olduğunu belirtti.

Goran ile bugün gerçekleştirdikleri toplantıda iki teknik heyetin kurulduğunu kaydeden Zebari, “Heyetlerden biri, kurulacak kabinenin plan ve programıyla ilgilenecek. Diğer heyet de, hükümette yer alacakların görevlerini belirleyecek. Toplantımız başarılı geçti” dedi.

Seçimlerin ardından uzun bir zaman geçtiğini vurgulayan Zebari, “Dün Süleymaniye’de YNK’li kardeşlerle gerçekleştirdiğimiz toplantıda da hükümetin kurulmasının ertelenmesinin hiçbir kesimin yararına olmadığı, hükümetin bir an önce kurulması gerektiği ifade edildi” ifadelerini kullandı.

Zebari,''YNK ile öncelikli sorunlar, siyasi görevler ve hükümet programı konusunda karşılıklı bir anlayış geliştirdik. Görüşmeler devam edecek. Çünkü birlikte hükümet kurmak dışında hiçbir seçeneğimiz yok” diye konuştu.