top of page

AK Parti'nin Ağrı adayı Savcı Sayan: Kürtçe bütün okullarda zorunlu ders olsun

AK Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan, Habertürk'te yayınlanan Açık ve Net'te Kübra Par'ın konuğu oldu ve dikkat çeken çıkışlar yaptı. Deniz Baykal'ın CHP lideri olduğu dönemde en yakınındaki isimlerden birisi olan Savcı Sayan, “Bütün okullarda zorunlu Kürtçe dersi olsun”önerisinde bulundu.

Savcı Sayan, "Batı'dan birisi Doğu'ya geldiğinde oradaki iletişimi sağlam şekilde sağlayabilsin. Bütün okullarda zorunlu Kürtçe dersi olsun. Çocuklar İngilizce öğreneceğine Kürtçe öğrensin" diye konuştu. İşte o görüntüler:

AKİL ADAMLARA ELEŞTİRİ... "Akil insanlar hep AK Partili değildi" diyen Sayan, "Hayatında Kürt görmemiş akil adam sorun çözemez. Akil adam bölgeden olmalıydı" ifadesini kullandı.

YENİ BİR ÇÖZÜM SÜRECİ BAŞLAMALI MI?... Savcı Sayan, çözüm sürecine ilişkin bir soruya, "Türkiye'nin gelişmesini istemeyenler sabote etti. Bundan sonra ben olabileceğine inanmıyorum. Birileri bunu sürekli kötü amaçla kullanıyor. Buradaki amaç birlik, beraberlik olmalıydı. PKK bunu sabote etti. Onun dışında daha sağlam yapılar oluşturulabilir" yanıtını verdi.

bottom of page