top of page

"PDK seçimlerden güçlü bir şekilde çıkarsa, çağdaş bir anayasanın yazımına başlanacak"

PDK Milletvekili Aday Listesi Başkanı Hemin Hewrami, PDK’nin seçimlerden güçlü bir şekilde çıkması durumunda çağdaş bir anayasanın yazımına başlanacağını söyledi.

Kürdistan Demokrat Partisi’nin (PDK) Derbendixan’da düzenlediği mitingde konuşan PDK Milletvekili Aday Listesi Başkanı Hemin Hewrami,

“PDK, düşmanlarına diz çöktürdüğü gibi, siyasette bize düşmanlık yapanlara da diz çöktürecek. Buradaki kalabalık Allah’ın izniyle seçimlerde büyük bir zaferle çıkmamızın bir belirtisi olarak duruyor. Seçimlerden güçlü çıkalım ki, güçlü hükümet kurup Kürdistan için modern, çağdaş bir anayasanın yazım çalışmalarına başlayalım” dedi.

PDK’nin Germiyan ve Derbendixan bölgesinden güçlü bir destek almayı ve söz konusu bölgelerdeki sorunların çözümü için çalışmak istediğini belirten Hewrami, “Derbendixan ve Germiyan bölgesindeki yapılandırma projelerini PDK ve Başbakan Neçirvan Barzani hayata geçirdi. PDK, Mesud Barzani gibi bir lidere sahip olduğu sürece, Mesrur Barzani ve Neçirvan Barzani’ye sahip olduğu sürece, siz değerli Kürdistan milletine sahip olduğu sürece nasıl düşmanlara diz çökebilir ki!

PDK son olarak Germiyan’ın bir evladını Irak Cumhurbaşkanlığına aday gösterdi. Cumhurbaşkanı PDK’den olduğunda kimse Kürdistan’a haksızlık edemez. Bu durumda Pirde ve Sihêla’daki savunma cepheleri Bağdat’a taşınmış olur” diye konuştu.

bottom of page