top of page

Köyü istila ettiler! İnsanlara ve koyunlara saldırıyorlar

DİYARBAKIR'da Körtepe köyünü istila eden yılanlar, köylülerin kabusu oldu. Köy sakinlerinden Erhan Çatar, boyları 3 ila 5 metre değişen yılanların, köydeki koyunlara ve insanlara saldırdığını söyledi.

DİYARBAKIR'ın Bağlar ilçesine bağlı Körtepe köyü sakinleri, son bir haftadır kabus yaşıyor. Etrafında bulunan taşlık alanın yoğunluğu nedeniyle yılan istilasının yaşandığı köyde, son bir hafta içerisinde boyları 3 ile 5 metre arasında değişen 15 yılan görüldü.

Köydeki vatandaş ve büyükbaş dahil hayvanlara saldıran yılanlar, köylülerin taş ve sopaları ile öldürülüp toprağa gömülüyor.

Körtepe köyü sakinlerinden Erhan Çatar, son bir hafta içerisinde 15’e yakın yılan gördüklerini söyledi. Çatar, “Geçtiğimiz gün yine bir yılan, pamuk tarlasında arkadaşımıza saldırdı. Koyunların önündeydi bağrışmalarını duyduk, hemen yardımına koştuk...

Yılan saldırısını görünce hemen taşı alıp yılanı öldürdük. Yılanı görünce biraz korkumuz oluyor. Biz gördüğümüz zaman öldürüyoruz, koyunlara insanlara saldırıyorlar. Köyde şimdiye kadar zehirlenme olmadı ama insanlara saldırıyorlar. Burası taşlık alan, daha çok taş altlarına saklanıyorlar” dedi.

HABERLER

bottom of page