top of page

Güçlü bir KDP, güçlü bir Kürdistan demektir

Başkan Mesud Barzani, KDP'nin aday tanıtımı toplantısında güçlü Kürdistan mesajı verdi.

Başkan Barzani, Kürdistan Demokrat Partisi’nin (KDP) 30 Eylül’de yapılacak olan Kürdistan Parlamentosu seçimleri için kampanya startını verdiği programda konuştu.

Başkan Barzani, “Güçlü bir Kürdistan için, Kürdistan Demokrat Partisi'ne oy verin” dedi.

Seçim propaganda süreci boyunca tartışmalara girilmeden, huzur ve sükûnet içerisinde başarılı bir kampanya yürütülmesini isteyen Başkan Barzani, “Bugün 11 Eylül… Ölümsüz Barzani liderliğinde yapılan Eylül Devrimi’nin yıldönümü. Bugünkü kazanımlarımızın temelinde Eylül Devrimi sürecinde gösterilen mücadele vardır.

Bugün elde ettiğimiz kazanımlar şehitlerimizin feda ettiği temiz kanın bir neticesidir. Kürdistan’ın özgürlük yolunda canlarını feda eden tüm şehitlere selam olsun” ifadelerini kullandı.

KDP’nin Kürdistan’ın güçlü ve başarılı olmasının teminatı olduğunu kaydeden Başkan Barzani sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün seçim kampanyasına şehitlerin kanının bereketiyle, parti kadrolarımızın desteğiyle, tüm kadro ve teşkilatlarımızla başlıyoruz.

Güçlü bir KDP, güçlü bir Kürdistan demektir.

30 Eylül günü tekrar üzüntü duyulacak bir tablonun oluşmasına izin vermeyin. Sakin ve huzur ortamında seçim kampanyasını yürütün. Herkese saygı duyun. Kazanımlarımızdan bahsedin. Yüzlerce kazanım ve destanlarımız var, bunlardan bahsedin.

Kürdistan’ın güvenliğini sağlama başarısından bahsedin. Gerçekleşmiş projelerden bahsedin. DAİŞ’i kimin yendiğinden söz edin.

İnsanlara hatırlatın; 1991’deki Raperinin hemen ardından anayasal bir düzen kurup seçimlere gidilmesine kim öncülük etti?

Büyük sözler vermiyoruz. Sadece size hizmet için var olacağımızı söylüyoruz. En önemlisi de size karşı doğru sözlü olduğumuzu söylüyoruz. Tüm çevrenizle birlikte seçim sandıklarına gidin.

Güçlü bir Kürdistan için, Kürdistan Demokrat Partisi'ne oy verin. Büyük bir ümitle, büyük bir moralle geleceğe doğru yürüyün ve başınızı eğmeyin.”

K24

bottom of page