PAK'tan HDK ve PDKİ'ye yönelik İran saldırısına kınama

Kürdistan Özgürlük Partisi PAK İran devletinin HDK ve PDKİ'ye yönelik bugün gerçekleştirdiği saldırıları kınadı. PAK Basın ve İletişim Bürosu tarafından yayımlanan mesajda şu ifadelere yer verildi:

"İran Devleti’nin HDK ve PDKİ üs ve yerleşim alanlarına yapmış olduğu saldırıları lanetliyoruz

Dünya devletlerinin sessizliğinden de cesaret alarak her gün Kürt gençlerini idam eden İran Devleti bugün de HDK(Hizbi Demokrati Kurdistan) ve PDKİ’nin(İran Kürdistanı Demokrat Partisi) pêşmerge üsleri ve yerleşim alanlarına yapmış olduğu bombardıman ile saldırılarını devam ettirmektedir.

İran Devleti bugün (08.09.218) insansız hava araçları ve havan toplarıyla Hewler’in Koy Sancak ilçesi yakınlarında bulunan HDK ve PDKİ’nin pêşmerge üsleri ve yerleşim alanlarını bombardımana tutmuş , saldırı sonucu şimdiye kadar 14 insanımız şehit düşmüş, 42 kişi de yaralanmıştır.

İran Devleti’nin bu saldırısında şehit düşen kardeşlerimizin ailelerine, her iki yurtsever partimize ve Kürdistan halkına başsağlığı, yararlılara da acil şifalar diliyoruz.

Kürdistan'ın dört parçasındaki tüm siyasi partilerimizi, Kürdistan Bölge Hükümeti ve Parlamentosu’nu, Birleşmiş Milletler’i, Avrupa Birliği’ni ve dünya kamuoyunu bu saldırılara sessiz kalmamaya çağırıyoruz. BM ve AB’ni sonuç alıcı karar ve tutumlarla İran Devleti’nin bu tür saldırı ve idamlarına ‘dur’ demeye çağırıyoruz.

İran Devleti’nin bu vahşi saldırılarını lanetliyoruz.Nasıl ki hiçbir saldırı, katliam, soykırım ve enfal bugüne kadar halkımızın özgürlük mücadelesini durduramadıysa, bundan böyle de hiç bir güç ve saldırı özgürlük mücadelemizi durduramayacaktır. 08.09.2018"

PAK Basın ve İletişim Bürosu