top of page

Neçirvan Barzani: Büyük bir kayıp

Başbakan Neçirvan Barzani, bugün hayatını kaybeden ABD’nin Arizona Senatörü John McCain ile ilgili yayımladığı mesajda “Bütün imkanlarıyla Kürdistan’ı savunan Sayın McCain’in ölümü, Kürdistan halkı için büyük bir kayıp” dedi.

Başbakan Neçirvan Barzani, ABD’nin Arizona Senatörü John McCain’in hayatını kaybetmesiyle ilgili bir mesaj yayımladı.

John McCain’in Kürdistan halkının dostu ve yılmaz bir savunucusu olduğunu belirten Neçirvan Barzani, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Sayın John McCain’in Kürdistan halkının haklarının ve kazanımlarının korunmasında büyük bir çabası vardı. Kürdistan halkı, Sayın McCain’i unutmayacaktır ve her zaman saygıyla hatırlayacaktır. Ruhu şad olsun.”

Başkan Mesud Barzani ve Kürdistan Güvenlik Konseyi Başkanı Mesrur Barzani de ABD'de Cumhuriyetçilerin önde gelen isimlerinden Arizona Senatörü John McCain'in hayatını kaybetmesi ardından birer mesaj yayımladı.

Cumhuriyetçi Parti çevrelerinde her zaman ağırlığı olan isimlerden McCain, 1967-1973 yıllarında Vietnam Savaşı'nda esir olarak tutulmuştu.

1981 yılında ABD Kongresi'ne ilk kez giren McCain, o tarihten bugüne farklı kademelerde memleketi Arizona'yı temsil ediyordu.

K24

bottom of page