KINIYORUM-LANETLİYORUM

August 1, 2018

 

Adnan GÜLLÜOĞLU

 

Anne ve çocuğuna yapılan insanlık dışı alçakça yapılan saldırı vahşettir. Böylesi eylemler korku imparatorluğu kurmak isteyen "kuzu ile ağlayan, kurt gibi cana kıyan" zalimlerin tarzıdır.
Amaç ne olursa olsun bu eylem insani değildir, kabul edilemez.
Özellikle Kürt töresinde,kan davalarında kadın öldürmek bir yana günlerce süren çatışmalarda dahi su ve mermi taşıyan kadınlara mermi sıkıldığı vaki değildir,çocuğa ise asla.
Böylesi vicdanları sızlatan bir eylem ancak etnik farklılıkları körükleyip, kin ve nefret ile beslenenlerin işine yarar.
Benzeri bir çok eylemde olduğu gibi amaçlanan ilkeli siyaset olmadığı için toplumun sinir katsayısını yükseltmek ve yaratılan düşmanlık ile var olabilmek,bundan nemalanmak.
Bu eyleminde önceki karanlık eylamlerde olduğu gibi karşılığı misli ile çaresiz halka ödettirileceği bilinmesine rağmen tekrar tekrar yapılması düşündürücüdür, kötü niyetlidir.
Anlamını içeriğini bilmeden her "kelamın" başına "demokratik" kelimesini ekleyerek demokrasi mücadelesi bu anlayış ile kesinlikle verilemez. Ata sözünde olduğu gibi "Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz".
Çok gerilere gitmeden "Korku İmparatoru" Pol Pot'u ve Kızıl Kmer'lerin yaptıklarını ve hazin sonunu hatırlamakta yarar var.

Please reload