top of page

Başkan'dan başsağlığı: O, Kürtler'in dost ruhunu gösterdi!

Başkan Mesud Barzani, başkent Erbil’in Soran ilçesinde ırmağa düşen bir Arap kadınını kurtarmaya çalışırken hayatını kaybeden Kürt genci Cabbar Osman için bir taziye mesajı yayımladı.

Başkan Barzani, resmi sayfasında yayımladığı mesajda, şu ifadelere yer verdi:

“Soran’da ırmağa düşen Arap bir vatandaşı kurtarmak isteyen Kürt gencinin boğularak can verdiği haberini derin bir üzüntüyle aldım. Bu münasebetle, bu kahraman gencimizin ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.”

Mesajında Cabbar Osman’ın hayatını kaybetmesi için “Kürtler’in insanlık ve yaşama dost bir ruha sahip olduğunun göstergesidir” diyen Başkan Barzani, şöyle devam etti:

“Bu olay, Kürdistan halkının misafirperverliğini, yüce bir kültüre sahip olduğunu ve yardıma muhtaç insanlara yardım etmenin sembolü olduğunu kanıtlayan büyük resmin sadece küçük bir kısmı.

Yüce Allah’tan, Cabbar Osman’dan razı olmasını, kendisini geniş cennetiyle mükafatlandırmasını niyaz ederken, ailesine sabır ve metanet diliyorum.”

Erbil’in Soran ilçesinin Bersirin köyü yakınlarında ırmağa düşen Zehra Haşim adlı Arap bir turisti kurtarmak isteyen Kürt genci Cabbar Osman boğularak hayatını kaybetmişti.

K24

bottom of page