top of page

Kerkük-Pirde zaferinde Peşmerge'nin özel silahları - Dünya'da ilk

www.tr.zer.news / Dün sabah 08:00 sularında İran, Irak ve Haşdi Şabi Kerkük istikametindeki Pirde Kasabası'na yöneldi. Bu savaşta söz konusu ülkeler ağır bir yenilgi alırken en dikkat çekici şey Peşmerge'nin gizemli silahıydı. ZERnews'e açıklama yapan Peşmerge Komando Birlikleri Komutanı, Pirde Cephesi'nden Kürt halkına müjdeli haberler verdi. Açıklamada şu bilgiler verildi: "Kerkük'te çok iyi bir savunma hattı kurmuştuk. Elimizde düşmanın ve ABD'nin haberdar olmadığı özel gelişmiş silahlar vardı. İsmini vermeyeceğimiz bir ülke tarafından Kürdistan'a verilen bu silahlar, Kürdistan halkının desteği ve Peşmerge'nin tecrübe ve motivasyonu ile tarih yazacaktık. Ancak iç ihanete uğradık. Gerçekten bazı Peşmerge birlikleri düşman ile anlaşıp bize ihanet etmeseydi Irak, İran ve Haşdi Şabi'ye hayatı boyunca görmedikleri şoklar yaşatacaktık. www.tr.zer.news Bu silahları ilk kez Peşmerge kullanıyor, ABD'nin en gelişmiş tankları bu silahlar karşısında eriyip gidiyor. Düşman güçlerinin Kerkük istikametindeki Pirde Kasabası'na yöneldiği istihbaratını aldık. Çok iyi bir ders vermek için hazılıklarımızı yaptık. Medya çalışanları ve gönüllülerin ilk saldırıda panik olması Peşmerge Güçleri'nin moralini bozuyordu. Onun için Başkan Barzani bu savaşta medya ve gönüllüleri geri çekti.

Not: Pirde savaşındaki ZERnews muhabiri de bu sebeple Erbil'e gönderildi.

Ayrıca Başkan Barzani'nin emri ile sadece genç Peşmergeler saldırıya geçebilir. Genç olmayanlar bu defa savaştırılmadı. Gönüllülerin cepheye gelmemesi bizim için çok daya iyi. Acemilikleri ile motivasyonumuzu bozup şevkimizi kırıyorlardı. Kuzey Kürdistan'dan gelip saflarımıza katılarak gönüllü olarak savaşmak isteyenlere diyebilirim ki; ön cephelerde yer almamaları bizim zafer elde edebilmemiz için daha iyidir. Ancak geri cephede rol verilirse bu Peşmerge Bakanlığı'nın insiyatifidir. www.tr.zer.news ABD yapımı tanklar, özel silahlarla Haşdi Şabi ve Irak ordusu karşımızdaydı. Haşdi Şabi ile Irak ordusu elindeki İran, ABD, Rusya silahları ile saldırıya geçti. Arkadaki İran ordusu Peşmerge'ye top atışları ile saldırıyordu. Peşmerge'nin şarkı söyleyerek, düşmana meydan okuyarak savaştığı, düşman ordusunu perişan ettiği görüntüleri elimizde var. İnternet zayıf olduğu için buraya gelecek ZERnews muhabirine elden teslim edebilirim. Elimizde düşmanların hiç beklemediği özel silahlar var, bir de genç Peşmergelerin yüksek bir moralle savaşması, zafer elde edilmesi Irak Başbakanı Haydar Abdi'ye korku verdi. Dikkat ederseniz dün akşamdan beri diyalog demeye başladılar. www.tr.zer.news ABD de bu özel silahlarımız karşısında şaşkın ve üzgün. Nasıl olur da Peşmerge'nin elindeki silahlar ABD'nin Şii Haşdi Şabi dolayısı ile İran'a verdiği en güçlü silahları harap eder! Bu silahlar bugüne kadar hiç bir savaşta kullanılmadı. Dünki savaşta çok şehit verdik, bir çok yakın arkadaşımızı kaybettik bunun acısını yaşamakla birlikte zafer coşkusu içindeyiz. Kürdistan halkı rahat olsun. İhanet edenler bizden ayıklandı. Peşmerge hızla toparlandı. Artık hiç kimse Kürdistan Peşmerge Güçleri ile baş edemez."

ZERnot: Dün İbrahim Hali Gümrük kapısında Musul ve Tuzhurmatu üzerinden ilerlemeye çalışan Haşdi Şabi, İran ve Irak ordusu Rabi'a girişinde bozguna uğratıldı. Peşmerge'ye Başkan Barzani'nin oğlu komutan Mansur Barzani komuta ediyordu.

bottom of page