DAİŞ İN MERHAMET GÖSTERDİĞİ TEK ADAM.

Ömer ÖZMEN

DAİŞ Musu la saldırdığında, Musul daki Türk başkonsolosuydu.

Musul kuşatıldığında, konsolosluk görevlilerini kurtarmak istiyen Peşmetgelerin isteğini red ediyor.

Yani; peşmergeler tarafından kurtarılmasını değil kendisini ve tüm konsolosluk görvlilerini,dunyanın en barbar örgüt olan DAİŞ e teslim etmesini tercih ediyor.

Bu garip durum; Musul un DAİŞ tarafından ele geçirilmesinden sonra Erbile iltica eden Musul Valisi El Nuceyfi tarafından açıklandı. Kendisi de bu durumu inkar etmedi.

Peşmerge komutanları da defalarca bu doğrultuda kamuoyuna açıklama yaptılar.

Dunyanın en barbar örgütü olan DAİŞ in elinde uzun bir süre kaldıktan sonra düzgün duran kravatı ve ötülü elbiseleriyle gayet neşeli bir şekilde serbest bırakılmıştı.

Oysa bu barbar örgütün eline geçip de kravatı ve ötülü elbisesiyle böylesine rahat bir şekilde serbest bırakılan hiç kimse olmamıştı. DAİŞ in siyasi pratığinde böyle bir garip duruma rastlanılmamıştı.

DAİŞ in merhametine bu şekilde mazhar olan bu zat,

Şu anda sosyal demokrat geçinen ve Sosyalist enternasyonal üyesi olan CHP nin genel başkan yardımcısıdır.

Öztürk Yılmaz dır Türkiye nin Güney Kürdistan askari mudahalesi için can atıyor. Barzanîye 24 saat süre verilmesini ve ondan sonra derhal mudahale edilmesini öneriyor.

Yani DAİŞ barbar örgütünün başaramadığını, Türk devletine yaptırmak istiyor. Kürt halkına adeta kin kusuyor. Orta doğu genelinde dinamik olan 50 milyonluk Kürt halkını Türklerle çatıştırma mantığını sorgulamıyacak kadar basiretsiz olan bu ırkçının asıl amacını sorgulamak; en başta CHP içindeki iyi niyetli insanlara düşüyor. . Şu an CHP yönetiminde birinci derce de söz sahibi olan bu Kürt düşmanının garip tavrı ile ilgili olarak, 20 Eylül 2014 günü,DAİŞ in Musulu ele geçirmesinden yaklaşık iki ay sonra yazdığım kısa yazıyı aşağıya alıyorum. Selamlar.

REHİNELER Mİ DEDİNZ?

(20 Eylül 2014 )

Kravatları oldukça düzgün bağlanmış

Takım elbiseler ötülü,

Sakallar islami tarzda biraz uzamış veya uzatılmış olarak ekranlara poz

verdiler.Musul konsolosluk rehineleri.

Mubarekler sanki dünyanın en barbar örgütü olan işidi ın

beş yıldızlı otellerinde kokteylden dönüyorlar.

Kamera karşısında gazeteci kesen İŞİD barbarları,Türk " rehineler "

olunca ne kadar medeni oluyorlar?