top of page

François - Danielle Mitterand’ın oğlundan referanduma destek

BasNews –Eski Fransa Cumhurbaşkanı François Mitterand - Danielle Mitterand’ın oğlu Gilbert Mitterand’dan Kürdistan Bölgesi bağımsızlık referandumuna destek açıklaması.

Eski Fransa Cumhurbaşkanı François Mitterand ile Danielle Mitterand’ın oğlu Gilbert Mitterand’ın bağımsızlık referandumuna destek verdiği açıklandı. Kürdistan Bölgesi Fransa Temsilcisi Elî Dolemerî, sosyal medya hesabı Facebook üzerinden yaptığı paylaşımda, “Gilbert Mitterrand, Danielle Mitterand Kültür Merkezi’nin açılışını yapmak üzere yakın bir zamanda Kürdistan Bölgesi’ni ziyaret edecek” ifadelerini kullandı. Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani, Eski Fransa Cumhurbaşkanı François Mitterand’ın eşi Danielle Mitterand’ı “Kürtler’in Annesi” olarak niteleyerek, “Ona çok şey borçluyuz” dedi.

Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani, Eski Fransa Cumhurbaşkanı François Mitterand’ın eşi Danielle Mitterand’ı “Kürtler’in Annesi” olarak nitelendirmişti. Bayan Mitterand, Kürtlere yaptığı yardımlar ile Kürtler tarafından çok sevilmişti. Bayan Mitterand 2011 yılında vefat etmişti.

bottom of page