Paris'te son dakika saldırı haberi! Çok sayıda yaralı var

FRANSA 'nın başkenti Paris'ten son dakika saldırı haberi geldi. Paris'ten gelen son dakika bilgilere göre bir araç askerlerin arasına daldı. Olayda çok sayıda yaralının olduğu belirtiliyor. Polis operasyon düzenliyor.

FRANSA 'nın başkenti Paris'in sokakları yine kana bulandı.Son dönemdeki terör saldırılarıyla gündeme gelen Paris'te yine bir saldırı haberi geldi.

Bir araç askerlerin bulunduğu kalabalık bir grubun arasında daldı. Olayda 2'si ağır 6 askerin yaralandı.

ASKERLERE ÇARPIP KAÇTI

Reuters'ın haberine göre Paris'in güneybatısında yer alan Levallois-Perret bölgesinde bu sabah yaşanan olayda bir araç askerlere çarpıp kaçtı. Çok sayıda yaralı var.

OPERASYON BAŞLATILDI

Paris Emniyeti operasyon başlatıldığını açıklarken olayın terör saldırısı olup olmadığı inceleniyor.

Paris'te saldırı olay yerinden ilk görüntüler

Aracın hedef alarak üzerinen gittiği askerlerin, 2015 terör eylemlerinden sonra kurulan anti-terör birliklerine bağlı olduğu iddia edildi.

OLAY BİR TERÖR SALDIRISI

Olayın hemen ardından açıklama yapan Levallois-Perret Belediye Başkanı Patrick Balkany "olayın kasıtlı, yani terör eylemi şeklinde gerçekleştiğine yönelik kanaatimiz şüphesiz bir gerçek."açıklamasını yaptı.

FRANSA'DA OHAL UYGULANIYOR

Daha önce de güvenlik görevlilerine yönelik saldırılara sahne olan Paris, DEAŞ'ın terör saldırılarına hedef olmuştu.

Fransa'da 13 Kasım 2015'te 130 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırılarının ardından ilan edilen OHAL, Temmuz 2016'da Nice kentinde 86 kişinin öldüğü saldırılar sonrası uzatılmıştı. Fransa'da OHAL hâlâ yürürlükte.