top of page

130 İmam Protesto Etti !!!

Londra'da teröristlerin saldırısı sonucu ölenler ve yaralanlar için pazartesi günü akşamı POTTERS FİELD PARKINDA 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Foto: Tom JACOBS /Scanpix DANMARK.

Rasmus Friis JENSEN / Müslüman Dini Liderler teröristleri mezarlığa islam dini kurallarına göre 'cenazelerini' defnetmeyi reddettiler.

" The Müslim Council of Britain " bütün İngilterede 500 cami, okul, dernekleri barındıran, suni islam organizasyonu. Basın bildirisiyle İngiltere ve Dünyaya çağrıda bulunarak; ölü ele geçirilen terörislere cenaze töreni ve dini kurallara göre defnedilmemeleri çağrısında bulundular.

Organizasyon; terörü lanetliyerek ( yargılıyarak ) yiyecek ihtiyacını almak istiyen savunmasız insanlara rastgele bıçakla saldırarak 7 kişinin ölümüne 48 kişinin yaralanmasına neden oldular.

Geleneksel İslami kurallara göre, ölenin ölüm nedenini düşünmeden dini tören yapılır. Fakat ahlaki ve insani değerlere sahip olan islam bu ve buna benzer vahşet sahiplerine dini tören yapmıyacakları gibi diğer imamlarıda uyararak, resmi dini görevlileride uyararak islamın insana saygı öğretisini dünyaya duyurduklarını basın toplantısında açıkladılar.

Scotland Yard'a bütün dinlerin liderleri Pazartesi günü toplanarak terör kurbanlarına saygı duruşunda bulunarak terörü lanetlediler.

www.bircabelek.com

bottom of page