Diyarbakırlı Velat'ın Akrabaları PKK'ya Bela Okudu: Bizi Savunmasınlar

İstanbul'daki bombalı saldırıda kırmızı ışıkta beklediği anda teröristlerin bombalı aracı patlatması sonucu hayatını kaybeden Diyarbakırlı şoför Velat Demiroğlu, Kürtçe ağıt ve beddualarla toprağa verildi. Cenaze töreninde konuşan baba Mehmet Demiroğlu, Diyabakır'dan bir beladan dolayı göç ettiklerini ama o belayı İstanbul'da yaşadıklarını söyledi.

"TERÖRDEN DOLAYI DİYARBAKIR'DAN GÖÇ ETTİK, BİZİ İSTANBUL'DA BULDU"

İstanbul Beşiktaş'ta meydana gelen ve 36'sı polis 44 kişinin şehit olduğu terör saldırısının kurbanlarından Diyarbakırlı 24 yaşındaki şoför Velat Demiroğlu'nun cenazesi karayolu ile İstanbul'dan Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı Yaprakbaşı köyüne getirildi. Kürtçe ağıt ve bedualarla köyde toprağa verilen Demiroğlu'nun cenaze törenine, Çınar Kaymakamı İsmail Şanlı'nın yanı sıra çok sayıda kişi katıldı. Ceneze törenine katılanların taziyelerini kabul eden baba Mehmet Demiroğlu, Kürtçe yaptığı konuşmasında yaşananların herkesin ortak derdiği olduğunu dile getirerek, köyden bir bela yüzünden göç etmek zorunda kaldığını, o belayı İstanbul'daki patlamayla yaşadığını aktardı.

"BİZİ SAVUNMASINLAR, BİZİ ÖLDÜRMESİNLER"

Kardeşinin mezar başına gelen ablası Yasemin Demiroğlu ise, teröre tepki göstererek, evladını Kürde, Türke feda etmek istemediğini söyledi. Demiroğlu'nun bir yakını ise, "Biz kan istemiyoruz, bizi savunmasınlar, bizi öldürmesinler biz Kürdüz"dedi. Teröristlerin bombalı saldırısında hayatını kaybeden oğlunu toprağa veren anne Sultan Demiroğlu da, "Allah belanızı versin." diyerek tepki gösterdi.

İşte cenazeden kareler:

HABERLER.COM