top of page

PKK'nin Duhok'ta öldürdüğü gencin annesi konuştu; Oğlum şehit evladıydı buna ne hakları vard

ZERnews - PKK'lilerin açtığı ateş sonucu Duhok'ta Beroj Ramazan isimli 27 yaşındaki bir genç yaşamını yitirdi. Kürdistan'ın Duhok Vilayeti'ne bağlı Amediye ilçesinde 5 arkadaş olarak köy çevresinde gezmeye giden gençler PKK tarafından tutuklanırken, biri de açılan ateş sonucu hayatını kaybetti.

PKK'liler cenazeyi almaya giden yakınlarına "Amacımız öldürmek değildi, buradan gitmeleri için korkutmak istemiştik" dedi.

Tıkla - YPG özgürleştirdi, Halepliler geri dönüyor

PKK'den kaçarak kurtulan kuzeni yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Foto: Beroj Ramazan'ın kaçarak kurtulan yakını.

"Biz köyümüzün çevresinde gezmeye gittik, bir alanda insanların olduğunu farkedince geri geldik. Fakat orada bulunan PKK'liler bizi takip ederek ateş etti. Bizi teslim aldılar. Beroj'dan av silahını istediler, ancak o silahını teslim etmedi. Böyle olunca bir PKK'li hemen koltuk altına kurşunu sıkarak yere yığdı. Ben de kaçtım. Diğer 3 arkadaşımı tutuklayıp bağladılar. Daha sonra beni aramamaya koyuldular. Beni uzaktan gördüklerinde üzerime ateş ettiler. Bir şekilde kurtularak gerekli yerlere haber verdim. Eğer kaçmasaydım durum ortaya çıkmasın diye, şu anda hepimiz ölmüş, faili meçhul olabilirdik" dedi. Beroj'un annesi ise yaptığı açıklamada "Oğlum şehit evladıydı. Bunu yapmaya ne hakları var!? Ben onu büyük bir sefalet içinde büyüttüm. Burası özgür Kürdistan, savaşı buraya köylerimize taşımaya ne hakları var! Gidip kurtarılmayan memleketlerinde savaşsınlar. Bize bunu yapmaya hakları yok. Eğer IŞİD öldürseydi farklı şeyler söyleyebilirdim, çok şey söylerdim. Ancak evladımı PKK öldürdü. Allah bunu yanlarına bırakmasın demekten başka bir şey demiyorum." şeklinde konuştu.

bottom of page