top of page

Başkan Barzani: Bedelini ödeyecekler!

Erbil (Rûdaw) - Başkan Mesud Barzani, Rojava’nın (Suriye Kürdistanı) Amude kentinde Kürdistan Bayrağı’nı yakanlara ilişkin, "Bu suçu işleyenler mutlaka bedelini ödeyeceklerdir" dedi.

Kamışlo Asayişi dün Suriye Kürt Ulusal Konseyi’nin (ENKS), düzenlediği protestoda göstericilere saldırmış, Kürdistan Demokat Partisi-Suriye (KDP-S) ve Suriye Kürt Birlik Partisi ofislerine de baskın düzenlemişti.

ENKS, bugün yaptığı açıklamada, Demokratik Birlik Partisi’nin (PYD) Amude’de ofislerini kundakladığını ve Kürdistan Bayrağı’nı yaktığını açıkladı.

Başkan Barzani, yaptığı yazılı açıklamada, Kürdistan halkının ulusal değerlerine sahip çıktığı için Amude halkına teşekkür etti.

Barzani, Amude halkına hitaben yaptığı açıklamada şu mesajları verdi:

“Kürdistan bayrağını yakanlar, Kürtlerin gençlerine ve çocuklarına işkence edenler daima utançla anılacaklardır. Bu cürmü işleyenler mutlaka bedelini ödeyeceklerdir.

Amude halkının şu hususta emin olmasını istiyorum: Kürtlerin gerçek karakterini temsil eden değerler hakim olacaktır. Kürdistan bayrağını yakanlara da yalnızca utanç kalacaktır."

Rojava Asayişi şimdiye kadar ENKS’ye bağlı 30 parti yetkili ve üyesini tutukladı.

bottom of page