Kürt bayrağı yazısına kısa bir cevap;

Sait Cürükkaya / Kürt bayrağı yazısına kısa bir cevap;

Tekrardan belirtiyorum DAİŞ savaşının ilk gününden beri bu savaşın içindeyim ben Daiş in Kürt bayrağı ile pusu atıp Peşmerge yi şehit ettiğini ne gördüm nede duydum .

İkincisi TC uzun süredir Suriye ye girmek istiyordu ama ABD kabul etmiyordu . Hatırlayın güvenli bölge adı altında bunu istiyordu . TC. Rusya ya yakınlaşınca ABD hemen TC ye Suriye ye girebilirsin Dedi. Ama şartları vardır: Fırat ın doğusuna geçmeyecek , Kürt güçleri ile çatışmayacak ve YPG de Fırat ın Batı'sında kalmayacak şeklinde bir anlaşma var . Bu operasyon u ABD hem siyasi hemde askeri destekliyor . Kimse bu konuda ABD ye tek bir eleştiri yapmıyor .

Üçüncüsü Cereblus Daiş den alınıp ÖSO ya devredilmiştir. Bunu Dünyanın sonu görmemek gerekir . Sanırım bu kadar hassasiyet TC Kürt koridorunu engelleyecek nedeniyledir . Eğer rojava siyasi önderliği devletleşme istemiyorsa böyle bir Kürt koridoru da gereksiz bence .

Dördüncüsü uzun vadede ABD OSO ve YPG yi ortak bir cephe altında birleştirmeyi hedefliyor . Tabi bu olurmu onu Zaman gösterecektir .

Beşincisi Kürt'lerin Kürtlere düşmanlığı neden Kürtletin şimdiye kadar bir baltalaya sap olmadığını gösteriyor. Sayın TURHALLI bir yazı yazmış , bunu fırsat bilen herkes içindeki Kini( ama aslında Kürtlüğe olan bir kindir bu) Kusmuş .

Halbuki gerçek öyle kesinlikle değil. Ne YPG nede Barzani bu harakete rolleri yoktur. ABD ve Rusya nın TCye bir tarafa zorlama oyunun bir parçasıdır .