top of page

HEPİNİZ KORKAKSINIZ!

Genelde Kuzey Kürdistan'lı (Türkiye) Kürt arkadaşlarla konuşurken "Barzani, neden Türkiye'nin Cizre , Sur , Silopi, Nusaybin'deki yıkımlara sesiz" diye sorarlar. Geçenlerde Duhok'lu yazar kek Dilşad Derkari, Barzani'nin Türkiye ziyareti sırasında HDP heyeti ile yaptığı görüşmenin ayrıntılarını yazdı. Bilindiği gibi bu toplantıda Leyla Zana, sayın Barzani'nin sağında, Figen Yüksekdağ solunda oturuyordu.

"Bu toplantıdan önce Barzani, oprasyon düzenlemeye kararlı olan Türkiye yetkililerinden operasyonu hiç olmasa bir süre ertelemelerini bu süre içinde belki diyalog ile hendeklerin kapatılabileceği yönünde bir ricada bulundu.

Türk Devleti yetkilileri de bu operasyonları bir süreliğine ertelemişti.

Barzani toplantıda HDP heyetine, 'Bölgede yaşanacak bir savaşın en çok Kürtlere zarar vereceğini; hendek kazmanın, çoluk çocuğun içine bomba yerleştirmenin mantığını anlamadığını' söylemiş.

Barzani, 'Yarın Kürt çocuklarının cesetlerini sokaklarda görmek istemiyoruz' demiş.

Bunları da özellikle sağında oturan Leyla Zana'ya bakarak belirtmiş.

Konuşması biter bitmez solunda oturan Yüksekdağ söze başlayıp 'Önerileriniz için teşekkür ederiz. Yalnız bunlar bizim iç işlerimizdir. Halkın devletle de bir sorunu yoktur, sorun AKP ve Saray'dır. AKP istifa edene kadar sokaklarda direnmeye devam edeceğiz. Bu sorun Türkiye halklarının iç meselesidir, dışarıdan müdahale etmenizi kabul etmeyiz' deyıp ve sözü bitirmiş.

Başkan Barzani, ayağa kalktığı vakit Zana'nın elini sıkarken 'Tarihinden ders çıkarmayan tek halk Kürtler'dir' deyip çıkmış."

Ey Barzani ye küfür etmeyi , Kürtlük zannedenler!

Sizler yüzyıldır Ailesi Kürtlük mücadelesi içinde olan, hayatını Peşmerge olarak geçiren, 72 yaşında iken bile geceleri cephede olan, İŞİD ile savaşı bizzat çatışma içinde yöneten bir insana küfür ederken Kürtlüğünüzle gurur duyuyorsunuz ama ailece MHP'li olan, Kürt düşmanı, birini verdiğiniz emeğin değerlerin partisi olarak adlandırdığınız kendi partinizin başına geçmesini de alkışlıyorsunuz.

Sizin seçtiğiniz biri (Bunu Figen Yüksekdağ'ı HDP Eş Başkan'ı olarak kabul edenler için söylüyorum) Barzani'ye sen Türkiye'nin iç içlerine karışma deyip posta koyacak, sizlere neden Barzani kuzey için sesini çıkarmıyor diye küfür edeceksiniz.

Eğer o kadar yurtsever iseniz ve birazcık dürüstlük varsa Figen Hanıma bir küçücük eleştiri yapın.

Ama hepiniz korkaksınız ve adınız gibi biliyorsunuz ki tüm şehirleri Türkiye yıktı ama buna yol açan, ısrarla "Sarayın hakimiyeti yıkıyoruz" diye gençler direniş adı altında ölüme gönderme kararları çıkartan Figen Yüksekdağ dır.

Bile bile 7 bin genci ölüme gönderen bu "Asena" hala sizin göz bebeğiniz ise, sizin Kürtlüğünüzde bir sorun vardır.

Hani yıllarca ulus devlet dönemi bitti diyordunuz ya, İngiliz halkı bile AB den ayrılmayı kabul etti.

Bazıları "Biz Kürdistan devleti fikrini tarihin çöp sepetine attık" deyince yine alkışlıyorsunuz.

Önce sadece bir dakika düşünelim "Acaba bizim savunduğumuz Kürtlük nasıl bir şey?". Bir göz önüne getirin!

Nasıl bir Kürt olduğunuzu kendiniz görürsünüz. Yeterki biraz durun ve düşünün!

Şu anda özellikle kuzey Kürdistan da eğer Kürtlerin devletleşmesine karşı isen ve Barzani'ye de düşmansan en iyi Kürt sensin.

İşte çarpık Kürt budur! Geçmişte bunun liderliğini Doğu Perinçek ile Yalçın Küçük'ler yaparken, bugün de zamanın şartlarına uygun olarak Figen Yüksekdağ ekibi yapıyor. Ders alınmazsa eğer, yarın da Kürtlerin değişen psikolojisine göre yeni birileri getirilir...

Başka lafa gerek yoktur. Sizlere Hayırlı uğurlu olsun.

bottom of page